مركز تخصصي درمان بيماري بواسير
بهترين دكتر بيماريهاي نشمينگاه و بواسير

تعداد قابل توجهي از مردم از بيماري بواسير رنج مي برند. اين بيماري بر اثر تورم رگهاي مقعد ايجاد مي شود و بر دو نوع است:

 

۱– بواسير داخلي: وقتي ورم در قسمت داخلي مجراي مقعد بوجود بيايد وقابل احساس باشد .

۲– بواسير خارجي: خارج از مقعد بوجود آمده وقابل مشاهده مي باشد.

در بواسير داخلي خون تيره از بدن دفع مي شود در صورتيكه در بواسير خارجي ، خون دفع نمي شود و اگر هم دفع شود بسيار اندك مي باشد، اما بسيار دردناك است. يبوست و بيرون آمدن مدفوع با فشار منجر به پاره شدن رگها شده و ايجاد خونريزي داخلي يا خارجي مي كند كه بستگي به محل پارگي رگ دارد.

امتیاز:
بازدید: 91
برچسب:
:
[ 1398/4/2  ] [ ۱۰ ] [ homeroeeddarman ] [ ]

“مدفوع” واژه ديگري براي “اجابت مزاج” است. ممكن است كه خونريزي از دستگاه گوارش به دو صورت در مدفوع ديده شود. خون قرمز روشن و مدفوع سياه شبيه قير.

  • خون قرمز روشن در اين موارد ممكن است ديده شود:

• بر روي دستمال توالت پس از تميز كردن خود
• در كاسه توالت پس از اجابت مزاج
• در سطح مدفوع يا مخلوط با مدفوع خود
اما مدفوعهايي كه شبيه قير بنظر مي رسند معمولا بواسطه خونريزي شديد در قسمت فوقاني سيستم گوارش ايجاد مي شوند.

امتیاز:
بازدید: 83
برچسب:
:
[ 1398/4/2  ] [ ۱۰ ] [ homeroeeddarman ] [ ]

هموروئيدها بيشتر در افرادي رخ مي‌دهند كه دفع مدفوع غيرمعمول يا گهگاه دارند. يكي از آسان‌ترين و طبيعي‌ترين راه‌ها براي منظم كردن دفع مدفوع اين است كه از طريق رژيم غذايي يا مكمل‌ها فيبر كافي را جذب بدن خود كنيد.

افزودن فيبر به رژيم غذايي از توصيه‌هاي همگاني هم پزشك‌هاي خانواده و هم متخصص‌هاي بيماري‌هاي گوارشي است. جذب فيبر فراوان ممكن است گاز معده را افزايش دهد، اما اين گاز معده كمترين هزينه‌اي است كه براي بهره‌برداري از مزيت فيبرها مي‌توان متحمل شد. درنتيجه براي جلوگيري از هموروئيدها توصيه مي‌شود كه روزانه ۲۵ تا ۳۰ گرم فيبر مصرف كنيد. از منابع غذايي ارزشمند فيبر مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:
حبوبات كه مي‌توان براي نمونه به لپه، عدس، لوبياي سياه، لوبياي ليما و لوبياي پخته اشاره كرد.
غلات سبوس‌دار كه مي‌توان براي نمونه به جو، سبوس، جو دو سر و برنج قهوه‌اي اشاره كرد.
سبزي‌ها كه مي‌توان براي نمونه به كنگر فرنگي، نخود سبز، كلم بروكلي و كلم بروكسل اشاره كرد.

امتیاز:
بازدید: 88
برچسب:
:
[ 1398/4/2  ] [ ۱۰ ] [ homeroeeddarman ] [ ]

درمان بواسير به روش جراحي براي هموروئيد هاي پيشرفته مي باشد كه توسط جراح ، بافتهاي بواسيري برداشته و بخيه مي شوند، كه مراقبت هايي پس از عمل نياز است. توصيه هاي پس ازجراحي هموروئيد

 ۱ اصلاح رژيم غذايي با استفاده از غذاهاي پر فيبر از قبيل مصرف سبزيجات، ميوه جات فراوان، پودر پسيليوم (اسفرزه ) ، مايعات فراوان.

امتیاز:
بازدید: 86
برچسب:
:
[ 1398/3/31  ] [ ۱۳ ] [ homeroeeddarman ] [ ]

يبوست(Constipation) را اصلي ترين دشمن روده و مهمترين عامل  يك روده بزرگ و ناسالم است كه عواملي مختلف اين امر را سبب مي شود و امروز قصد داريم تا به معرفي روش هايي براي داشتن روده هايي سالم و تميز بپردازد.

 

Woman has stomachache,stomachache

امتیاز:
بازدید: 61
برچسب:
:
[ 1398/3/31  ] [ ۱۳ ] [ homeroeeddarman ] [ ]

بواسير يا هموروئيد بيماري است كه نيمي از افراد در طول زندگي به آن مبتلا مي شوند . اين بيماري نوعي بيماري مقعدي است كه باعث التهاي و تورم عروق مي شود . رگه هاي خوني بزرگ در ناحيه ي ركتال عامل بيماري بواسير است ، و ماندن آن درون مقعد باعث خونريزي ميشود. بواسير چيست؟

امتیاز:
بازدید: 65
برچسب:
:
[ 1398/3/31  ] [ ۱۳ ] [ homeroeeddarman ] [ ]

اغلب بواسير ها بدون نياز به درمان و به طور خود به خود بعد از يك يا دو هفته بهبود ميابند. اما اگر بهبود نيافت بنابر نظر پزشك معالج و نيز شرايط بيمار، نياز به مداخله ي جراحي مطرح خواهد شد. توجه داشته باشيد هيچ اقدام درماني ( اعم از دارويي و جراحي ) نمي تواند از عود مجدد بواسير جلوگيري كند مگر اينكه تغييرات مورد نظر را در رژيم غذايي خود بدهيد ، ورزش منظم را فراموش نكنيد، در صورت داشتن اضافه وزن از وزن خود بكاهيد و خود را به داشتن اجابت مزاج منظم عادت دهيد.

امتیاز:
بازدید: 62
برچسب:
:
[ 1398/3/31  ] [ ۱۳ ] [ homeroeeddarman ] [ ]

راه هاي يافتن بهترين دكتر بواسير, پزشك بواسير, متخصص بواسير يا هموروئيد با رشد روزافزون فضاي مجازي كاري سخت نيست. تقريبا همه دكترها و پزشكان متخصص بواسير در اينترنت براي خود وب سايتي دارند.  با مراجعه به آنها و بررسي سوابق و كارنامه پزشكان مي توان بهترين دكتر بواسير, پزشك بواسير, متخصص بواسير يا هموروئيد را پيدا كرد. پس بدون هيچ نگراني و خجالتي با  دكتر بواسير, پزشك بواسير, متخصص بواسير يا هموروئيد كه انتخاب كرده ايد تماس بگيريد و مشكل خود را با وي در ميان بگذاريد. مطمئن باشيد كه بهترين نتيجه را خواهيد گرفت و عمري با خيال راحت و بدون درد سپري خواهيد كرد.

امتیاز:
بازدید: 66
برچسب:
:
[ 1398/3/31  ] [ ۱۳ ] [ homeroeeddarman ] [ ]

علت هاي رايج خونريزي مقعدي هنگام دفع مدفوع شامل بواسير يا هموروئيد و شقاق است. شقاق مقعدي معمولا با درد شديد در هنگام حركت روده مشخص مي شود، در حالي كه بواسير مي تواند با خونريزي بدون درد، ناراحتي، احساس سوزش در هنگام عبور مدفوع همراه باشد. معمولا به نظر مي رسد خوني كه از روده بزرگ و راست روده پايين مي آيد خوني دودي يا سياه رنگ است. گاهي اوقات، ممكن است خون به شكل قطعات جامد لخته شده ديده شود. خون لخته شده بيشتر جاي نگراني دارد، زيرا ممكن است شرايط جدي تر وجود داشته باشد. در اينگونه موارد معمولا درد و ناراحتي در مقعد وجود ندارد

امتیاز:
بازدید: 69
برچسب:
:
[ 1398/3/30  ] [ ۰۸ ] [ homeroeeddarman ] [ ]

بواسير يا هموروئيد در دوران بارداري و به خصوص در سه ماهۀ سوم يا پس از زايمان مشكل شايعي است. بواسير تورم غيرطبيعي رگ‌هاي خوني ناحيۀ مقعد است كه در برخي موارد با خونريزي همراه است. در اين مطلب با علائم بواسير، عوامل مؤثر در ايجاد آن، راه‌هاي جلوگيري و تسكين درد ناشي از آن بيشتر آشنا مي‌شويد.

امتیاز:
بازدید: 59
برچسب:
:
[ 1398/3/30  ] [ ۰۸ ] [ homeroeeddarman ] [ ]

بيماري بواسير يكي از شايع‌ترين بيماري‌هاي مقعدي است كه به علل مختلفي همچون نشستن يا ايستادن طولاني مدت، يبوست، جراحي روده و … ايجاد مي‌گردد كه چند راهكاربراي درمان آن پيشنهاد مي كنيم.به گزارش خبرگزاري موج، طب سنتي، بيماري بواسير را از غلبه “سودا” مي‌داند كه يك خلط بسيار غليظي است كه در هر عضوي از اعضاي بدن تجمع يابد، باعث توليد بيماري و از تعادل خارج شدن عضو مربوطه مي‌شود.

امتیاز:
بازدید: 70
برچسب:
:
[ 1398/3/30  ] [ ۰۸ ] [ homeroeeddarman ] [ ]

پويان با اشاره به اين‌كه مصرف ميوه زرشك را براي تنظيم فلورميكروبي بدن پس از مصرف آنتي‌بيوتيك توصيه كرده‌اند، يادآور شد: ميوه زرشك براي گلو درد، عفونت مثانه و ريه، درد قفسه سينه و نيز بيماري مالاريا و براي رفع ترشحات مخاطي مفيد بوده و باعث انقباض عروق مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: در كتاب قانون در طب، ابن‌سينا از خواص دارويي شش نوع داروي مخلوط گياهي تحت‌عنوان قرص زرشك ياد شده كه يكي از نسخه‌هاي گياهي مذكور از افشره، زرشك، بذر، خيار، ترنجبين، شيرين بيان، مصطكي، تباشير، رواند چيني، گل محمدي، زعفران و سنبل تركيب يافته كه از آن براي درمان تب، ورم كبد و عطش زياد استفاده مي‌شده است.

امتیاز:
بازدید: 70
برچسب:
:
[ 1398/3/30  ] [ ۰۸ ] [ homeroeeddarman ] [ ]

بواسير يا همورئيد زماني بروز مي‌كند كه سياهرگ‌ها در راست روده يا كانال مقعد گشاد شده و متورم مي‌شوند و باعث بروز ناراحتي و درد در افراد مبتلا هستند.به گزارش سرويس «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران، تورم و خونريزي از اين سياهرگ‌ها مشكل بسيار شايعي است و افراد مختلفي را مبتلا مي‏كند.

امتیاز:
بازدید: 77
برچسب:
:
[ 1398/3/30  ] [ ۰۸ ] [ homeroeeddarman ] [ ]

اگر مبتلا به هموروئيد هستيد ولي راه درمان بواسير را نمي دانيد، بهتر است اين خبر را از دست ندهيد با ما همراه شويد تا با راهكارهاي درماني آشنا شويد.

درمان بواسير به چند روش مختلفبه گزارش گروه علمي پزشكي باشگاه خبرنگاران جوان؛ بواسير از جمله بيماري‌هايي به شمار مي رود كه علائم زيادي  دارند اما باز هم به طور حتم نمي توان اين بيماري را تشخيص داد. همچنين بايد توجه داشت كه علائم بيماري بواسير  با توجه به ميزان آسيب آن در افراد متفاوت است؛ با اين حال اگر تشخيص پزشك براي شما هموروئيد بوده است مي توانيد با خواندن اين مقاله راه هاي "درمان بواسير" را به خوبي بشناسيد.

امتیاز:
بازدید: 65
برچسب:
:
[ 1398/3/20  ] [ ۱۴ ] [ homeroeeddarman ] [ ]

درمان خانگي بواسير يا هموروئيد يك رگ خوني متورم و ملتهب در ركتوم يا ناحيه مقعد است اين در اثر افزايش فشار در ناحيه لگن و مقعد ايجاد مي شود يبوست مزمن و اسهال مزمن از علل شايع بواسير هستند.
درمان هاي خانگي بواسير به گزارش گروه وبگردي باشگاه خبرنگاران جوان، درمان خانگي بواسير هموروئيد يك رگ خوني متورم و ملتهب در ركتوم يا ناحيه مقعد است اين در اثر افزايش فشار در ناحيه لگن و مقعد ايجاد مي شود يبوست مزمن و اسهال مزمن از علل شايع بواسير هستند زنان در مراحل بارداري به عنوان افرادي كه اضافه وزن دارند نيز حساس مي باشد.

امتیاز:
بازدید: 80
برچسب:
:
[ 1398/3/13  ] [ ۰۰ ] [ homeroeeddarman ] [ ]

غلامرضا كردافشاري درباره راه‌هاي درمان بواسير يا هموروئيد اظهار داشت: افراد مبتلا به بواسير يا هموروئيدصبح ناشتا 2 تا 3 قاشق غذاخوري خاكشير در آب جوش يا عرق خارشتر داغ كرده ريخته با مقداري نبات شيرين كرده و يك ساعت قبل از صبحانه مصرف شود.

به گفته وي در بسياري از موارد بيرون زدگي و درد ناشي از بواسير با همين توصيه ساده برطرف خواهد شد همچنين مصرف تره پخته به ميزان فراوان در غذا از خونريزي بواسير جلوگيري مي‌كند. مصرف آب تره به ميزان 15 تا 20گرم نيز همين اثر را دارد.

امتیاز:
بازدید: 56
برچسب:
:
[ 1398/3/9  ] [ ۱۴ ] [ homeroeeddarman ] [ ]

درمان بواسير - اين روش ابتدا توسط NEIGER آلماني در سال ۱۹۷۹ بكار رفت و، چون هيچ گونه برش جراحي و بيهوشي وحتي هيچگونه استراحتي نياز نداشت و، چون صرفا با انعقاد يا خشكاندن ريشه بواسير‌ها آن‌ها را ريشه كن ميكرد بزودي جز پر طرفتارترين روش سرپايي درمان هموروييد معروف شد وبزودي نه تنها در سراسر اروپا بلكه در سراسر آمريكا جز محبوب‌ترين روش موثر درمان بواسير‌هاي درجه ۱ و ۲ و بعضي از انواع درجه ۳ شناخته گرديد.

امتیاز:
بازدید: 73
برچسب:
:
[ 1398/3/7  ] [ ۱۹ ] [ homeroeeddarman ] [ ]

ديدن خون هنگام دفع مي‌تواند هر كسي را نگران كند و اگر اين خونريزي با درد، سوزش يا حتي دشواري در نشستن همراه شود، حتي نگران‌كننده‌تر هم به‌نظر مي‌رسد. هموروئيد يا بواسير يكي از آزاردهنده‌ترين و شايع‌ترين بيماري‌هاي نشيمنگاه محسوب مي‌شود، طوري كه حدود نيمي از افراد تا 50سالگي حداقل يك‌بار عوارض آن را تجربه مي‌كنند. در اين بيماري، عروق انتهايي مقعد و روده بزرگ متورم شده و باعث درد، خارش و گاهي خونريزي مي‌شود. 

اگرچه هموروئيد مي‌تواند دردناك باشد اما معمولا خطرناك نيست. با اين حال بسياري از مبتلايان با عود علائم‌شان پس از درمان نگران مي‌شوند كه مبادا هموروئيدشان تبديل به سرطان مقعد يا روده بزرگ شده باشد. اما آيا واقعا چنين خطري وجود دارد؟! دكتر امير كشوري، جراح كولون و ركتوم و دانشيار دانشگاه علوم پزشكي تهران شما را در اين زمينه راهنمايي مي‌كند. 

امتیاز:
بازدید: 80
برچسب:
:
[ 1397/11/24  ] [ ۱۹ ] [ homeroeeddarman ] [ ]

معايب جراحي بواسير با نظارت پزشك قابل رفع هستند و جاي نگراني ندارند فقط بايد بعد از جراحي تمامي موارد مشكوك را زيرنظر داشته باشيد و آنها را به پزشك معالج خود گزارش دهيد. روش درماني جراحي بواسير يك روش درماني متداول و امن است. با اين حال، هر جراحي داراي برخي عوارض و معايب است كه در اين مورد مي توان به موارد زير اشاره كرد. خونريزي عفونت واكنش به بيهوشي ممكن است بعد از عمل به خاطر تورم يا اسپاسم عضلاني دچار مشكل شويد. اگر عضله يا اسفنكتر مقعدي شما در حين جراحي آسيب ديده باشد، ممكن است بي اختياري مدفوع داشته باشيد و نتوانيد گاز معده و مدفوع خودتان را كنترل كنيد.

 

امتیاز:
بازدید: 83
برچسب:
:
[ 1397/11/24  ] [ ۱۹ ] [ homeroeeddarman ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب