مركز تخصصي درمان بيماري بواسير
بهترين دكتر بيماريهاي نشمينگاه و بواسير

درمان خانگي بواسير يا هموروئيد يك رگ خوني متورم و ملتهب در ركتوم يا ناحيه مقعد است اين در اثر افزايش فشار در ناحيه لگن و مقعد ايجاد مي شود يبوست مزمن و اسهال مزمن از علل شايع بواسير هستند.
درمان هاي خانگي بواسير به گزارش گروه وبگردي باشگاه خبرنگاران جوان، درمان خانگي بواسير هموروئيد يك رگ خوني متورم و ملتهب در ركتوم يا ناحيه مقعد است اين در اثر افزايش فشار در ناحيه لگن و مقعد ايجاد مي شود يبوست مزمن و اسهال مزمن از علل شايع بواسير هستند زنان در مراحل بارداري به عنوان افرادي كه اضافه وزن دارند نيز حساس مي باشد.

مقاربت مقعد گاهي اوقات مي تواند باعث بواسير شده و زخم مي تواند داخلي يا خارجي باشد بواسير داخلي در داخل ركتوم رخ مي دهند اگر آنها به اندازه كافي بزرگ باشند و يا به اندازه كافي نزديك به مقعد باشند آنها ممكن است در طول اجابت مزاج متورم شوند.

بواسير خارجي در منطقه باز اطراف ركتوم رخ مي دهد اگر آنها به شدت تحريك شوند و لخته در زير پوست ايجاد شود آنها مي توانند يك توده سخت ايجاد كنند كه به آن هموروئيد ترومبوزه ناميده مي گويند.

در صورت شك به يك هموروئيد، آن مهم است كه نشانه هاي اين بيماري را بدانيد در اينجا نشانه اي از بواسير داخلي و خارجي مي باشد.

بواسير داخلي: بارز ترين علامت هموروئيدهاي داخلي خونريزي روشن همراه با اجابت مزاج است شما خون قرمز روشن را در هنگام تميز كردن خودتان مي بينيد در اغلب موارد، آنها باعث درد نمي شود.

بواسير خارجي: هموروئيدهاي خارجي سبب خارش و سوزش در ناحيه مقعد مي شود آنها اغلب باعث درد و گاهي اوقات خونريزي به ويژه هنگام پاك كردن پس از اجابت مزاج مي شوند گاهي اوقات، نشستن با بواسير خارجي بسيار ناراحت كننده است.

در حالي كه بواسير معمولاً جدي نيست خونريزي از ركتوم مي تواند با ديگر شرايط وخيم جسمي از جمله سرطان روده بزرگ يا مقعد، ديورتيكوليت و يا يك عفونت باكتريايي همراه باشد اگر شما تجربه هر نوع خونريزي ركتال جديد را داريد اين مهم است كه با دكتر خود تماس بگيريد و درمان بواسير را انجام دهيد.

مطلب مرتبط: علائم بواسير داخلي چيست؟

منطقه را تميز نگه داريد. هر چند كه پاك كردن ناحيه مقعد مي تواند دردناك باشد به آرامي آن را با يك ليف حمام نرم، آب گرم و صابون ملايم بشوييد.

كرم هيدروكورتيزون، مسكن موضعي مانند ليدوكايين يا بنزوكائين استفاده نماييد.  

آلوئه ورا: آلوئه ورا روان كننده و تسكين دهنده است شما مي توانيد ژل آلوئه ورا از داروخانه خريد نماييد و در موضع بماليد.

سركه: سركه سفيد و يا سركه سيب مي تواند به تسكين خارش، سوزش و التهاب كمك كند يك توپ پنبه با سركه خيس كنيد و به موضع بماليد.

هيدراته بمانيد: آب قابل شرب مدفوع شما را نرم مي كند و نياز به فشار در هنگام دفع را كاهش مي دهد هنگامي كه شما گمان يك هموروئيد داريد مصرف آب خود را به هشت تا 10 ليوان آب در روز افزايش دهيد.

فيبر بيشتري مصرف كنيد. فيبر يكي ديگر از نرم كننده هاي مدفوع بسيار عالي است شما مي توانيد آن را با خوردن غذاهاي با فيبر بالا يا با استفاده از يك مكمل فيبر و يا هر دو به رژيم غذايي خود اضافه كنيد.

حبوبات بيشتر، غلات سبوس دار، دانه ها، ميوه ها و سبزيجات بخوريد.

شما مي توانيد از داروهاي بدون نسخه مانند مكمل هاي پسيليوم مانند Citrucel يا موسيل استفاده نماييد.

نشستن در وان آب گرم. آب گرم تسكين دهنده هموروئيد است اطمينان حاصل كنيد كه آب گرم است نه داغ.

اضافه كردن مواد تسكين دهنده در وان آب گرم.  آب گرم به تنهايي تسكين دهنده خواهد بود اما شما مي توانيد نمك طعام، نمك فرنگي اصل، بابونه، بومادران و كالندولا را به آن اضافه نماييد.
بعد از هر اجابت مزاج 20 دقيقه در وان آب گرم بنشينيد.

به آرامي ناحيه تناسلي را با يك حوله نرم خشك كنيد.

كمپرس سرد. بسته يخ و يا كمپرس سرد تورم، التهاب و درد را كاهش مي دهد بسته يخ را در ناحيه مقعد به مدت 15 دقيقه قرار داده و يا فشرده سازي نماييد و دو تا سه بار در روز تكرار كنيد.

یک بار برای همیشه بواسیر را درمان کنید

اقدامات براي پيشگيري از عود مجدد بواسير

هنگامي كه علائم بواسير از بين رفت شما مي توانيد اقداماتي را براي جلوگيري از عود مجدد انجام دهيد برخي از پيشنهادات مانند حفظ يك رژيم غذايي پر فيبر و نوشيدن مقدار زيادي آب. در اينجا برخي از ايده هاي ديگر بيان مي شود.

هنگامي كه نياز به توالت داريد به دشتشويي برويد و مدفوع خود را نگه نداريد زيرا نگه داشتن مدفوع سبب سفت و خشك شدن آن در راست روده مي شود و اجابت مزاج را مشكل مي كند.

زمان زيادي در توالت صرف نكنيد. صرف مدت زمان طولاني و نشستن در دستشويي سبب فشار در ناحيه مقعد مي شود بيش از 10 دقيقه در توالت ننشينيد اگر شما يبوست داريد خود را تميز كرده استراحت كنيد و مقداري آب بنوشيد و يك پياده روي داشته باشيد و سعي كنيد دوباره براي اجابت مزاج برويد.

از دست دادن وزن. اگر اضافه وزن عامل بواسير شما است از دست دادن وزن ممكن است به شما كمك كند.

بيشتر ورزش كنيد. ورزش عملكرد روده را تحريك  كرده و دفع مدفوع را آسانتر مي كند. سعي كنيد 20 دقيقه در روز تمرين هوازي متوسط داشته باشيد. راه رفتن يك روش عالي براي شروع است. اگر شما يك كار كم تحرك داريد در هر ساعت بلند شده و در اطراف راه برويد ورزش بيشتر همچنين مي تواند به شما در از دست دادن وزن كمك كند.

ايجاد تغييرات در رژيم غذايي براي كمك به نرم كردن مدفوع. مدفوع نرم تر به معني كمتر زور زدن است فشار كمتر بر روي ناحيه مقعد وارد شده و زمان كمتري صرف نشستن در توالت مي شود تغييرات رژيم غذايي به معناي هر دو اضافه كردن، حذف و يا كاهش مصرف غذاهاي خاص مي باشد در اينجا چند نمونه عبارتند از:

غذاهاي براي اضافه كردن: شامل مقدار زيادي آب، آلو يا آب آلو، بذر كتان زميني، غذاهاي با اسيدهاي چرب امگا، سبزيجات، سبزيجات خام و ميوه مي باشد.

غذاهاي براي حذف و يا كاهش: شامل غذاهاي سرخ شده، كربوهيدرات هاي تصفيه، محصولات لبني و سديم مي باشد.

ايجاد تغييرات در رژيم غذايي براي حمايت از سلامت رگ هاي شما است بسياري از غذاها و گياهان حاوي تركيبات هستند كه سلامت وريد با تقويت ديواره رگهاي خوني را پشتيباني كند. برخي از اين غذاها و گياهان نيز التهاب را كاهش مي دهند كه عبارتند از:

  • فلاونوئيدها (موجود در مركبات، توت سياه، گيلاس و بسياري از ميوه ها و سبزيجات ديگر)
  • گياه دارويي كوله خاص  Butcher's broom
  • شاه بلوط هندي
  • درخت جينكو بيلوبا
  • كالندولا

گاهي ممكن است با رعايت موارد گفته شده بواسير بهبود پيدا نكند لذا در موارد زير به پزشك مراجعه نماييد.

مطلب مرتبط: چگونه از بازگشت دوباره بواسير جلوگيري كنيم؟

طول مدت علايم: اگر خونريزي و درد به طور معمول پس از دو تا سه روز حل و فصل نشود. اگر اين علائم طولاني تر از يك هفته شد با دكتر خود تماس بگيريد.

زمان علائم: خونريزي از بواسير معمولاً تنها با حركات روده رخ مي دهد. اگر شما در حال تجربه خونريزي مقعدي در هر زمان ديگر هستيد با دكتر خود تماس بگيريد.

تغييرات در علائم: تغييرات در علائم شما مي تواند به معناي بدتر شدن وضعيت شما باشد. همچنين مي تواند به اين معني باشد كه مشكل ديگري وجود دارد. اگر خونريزي از روشن به قرمز تيره تغيير كرد با دكتر خود در اسرع وقت تماس بگيريد.

شدت علائم: اگر شما در منزل هموروئيد را درمان كرديد بواسير شما بايد بهبود يابد. اگر علائم شما بدتر يا شديد شوند با دكتر درد تماس بگيريد.


منبع: وب سايت رژيم سلامتي

امتیاز:
بازدید:
[ ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۳:۳۸:۰۸ ] [ مهان ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : 10
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون / انجام پروژه متلب / چگونه جذب خود کنیم / قالیشویی در رشت  /سایت ایرونی / عکاسی صنعتی / بازی اندروید  / telegram channel subscribers / چت روم / خدمات گرافیک فیلابی / دستگاه حضور و غیاب / باران چت / سایت پیش بینی و شرط بندی فوتبالترفند بازی انفجار / اخبار جدیدکسب درآمد از بازی حکم آنلاین