مركز تخصصي درمان بيماري بواسير
بهترين دكتر بيماريهاي نشمينگاه و بواسير

بيش از 70% مردم در طول زندگي خود حداقل يكبار بيماري هموروئيد را تجربه كرده اند. مهمترين و ساده ترين دليل براي ايجاد هموروئيد، فشار زياد بر وريدهاي ناحيه ي لگن و مقعد بر اثر يبوست يا دلايل ديگر است. بافت داخل مقعد توسط عروق خوني فراوان پر شده است تا حركات روده به راحتي كنترل شوند.
اگر براي خروج مدفوع بيش از اندازه فشار وارد كنيد، اين فشار زياد باعث كشيده شدن و متورم شدن عروق ناحيه شده و در نتيجه احتمال وقوع هموروئيد افزايش مي يابد. 
هموروئيد بر مردان و زنان تاثير مي گذارد و مي تواند موجب تورم و رگ هاي ملتحمه در مقعد شود. هر چند كه به همه آسيب ميرسد، اما واقعا خطرناك نيست در عين حال ميتواند باعث ناراحتي شود.
انواع هموروئيد را ميتوان به دو دسته تقسيم كرد: هموروئيد داخلي ( Internal Hemorrhoids ) هموروئيد خارجي ( External hemorroids ) هموروئيد ترومبوز (Hemorrhoids Thrombosis)
سه نوع هموروئيد داخلي، خارجي و ترومبوز وجود دارد. هر يك از اين هموروئيد ها كمي متفاوت است. به عنوان مثال، هموروئيد داخلي معمولا بدون درد است اما شروع به تحريك و خارش ايجاد ميكند زماني كه شما در طول حركت روده فشار مي آوريد. هموروئيد داخلي بعضي اوقات به خونريزي منجر مي شود. از سوي ديگر، هموروئيد خارجي، زير پوست در اطراف مقعد ظاهر مي شود. اين هموروئيد ها مي توانند به راحتي تحريك و خارش ايجاد كنند و همچنين ممكن است خونريزي كنند. هموروئيد ترومبوز هموروئيد خارجي است كه خون در داخل آنها قرار دارد. اين لخته هاي خون مي تواند باعث درد شديد، تورم و التهاب شود.

برخي از علائم معمول هموروئيد عبارتند از: درد مضر، لخته شدن خون، سوزش، خارش، تورم و خونريزي در ناحيه مقعد ميباشد.

در اين قسمت چند روش درمان خانگي براي درمان هموروئيد يا بواسير را برايتان بازگو ميكنيم:

1. درمان هموروئيد با روغن نارگيل
اين روغن در صنعت، دارو و غذا استفاده ميشود. با اين روغن مي توانيد موهاي خود را بهبود بخشيد، از قلب خود محافظت كنيد، وزن خود را كم كنيد، سيستم ايمني بدنتان را قوي كنيد،درمان سوئ هاضمه، مقابله با عفونت ها و غيره.

امروزه بسياري از مردم مي دانند كه روغن نارگيل، روغني طبيعي است كه نه تنها براي مو، پوست مفيد است، بلكه براي سلامتي شما مفيد است. شما مي توانيد از روغن نارگيل در غذاهاي پخت و پز استفاده كنيد، سالادها را تهيه كنيد، لوسيون، نرم كننده پوست، ساخت دئودورانت خانگي، پاك كردن آرايش صورت، كشتن عفونت هاي مخمر، بهبود زخم اگزما، كاهش علائم آلزايمر استفاده كنيد. در اينجا روش استفاده از روغن نارگيل براي درمان هموروئيد را ميخوانيد.  
براي درمان هموروئيد، مي توانيد روغن نارگيل به طور مستقيم به پوست آسيب ديده اعمال كنيد،با آب بشوييد و چند بار در طول روز تكرار كنيد..


2. درمان هموروئيد با روغن زيتون
روغن زيتون شامل خواص آنتي اكسيدان و ضد التهابي است كه مي تواند به طور كامل هموروئيد خارجي درمان كند. اين روغن در پيشگيري از بيماري هاي قلبي، سرطان، ديابت، فشار خون، پوكي استخوان بسيار عالي است و براي مو و پوست بسيار خوبي است. اين روش الاستيسيته عروق خوني، كاهش التهاب و انقباض عروق خوني را افزايش مي دهد. روش استفاده از هموروئيد عبارتند از:
روغن زيتون هر روز براي به دست آوردن عملكرد سيستم دفع ادرار و كاهش التهاب.
خرد كردن برگ هاي آلو و اضافه كردن روغن زيتون، استفاده از مخلوط در منطقه آسيب ديده براي كاهش تورم و دردتاثير گذار است.


3. درمان هموروئيد با آلوئه ورا
آلوئه ورا يك گياه شاداب است كه مدتها پيش در پزشكي گياهي استفاده مي شود. اين گياه نيز در توليد محصولات آرايشي استفاده مي شود زيرا داراي خواص آرام بخش، بهبودي و جوان سازي است. آلوئه ورا در مواد معدني، ويتامين ها، اسيد هاي چرب، اسيدهاي آمينه كه مي توانند هضم را بهبود بخشند، بدن شما را از آلوده سم زدايي مي كند، سلامت قلبي عروقي را بهبود مي بخشد، سيستم ايمني بدن، مشكلات پوستي را بهبود مي بخشد و غيره.
براي درمان بواسير ، فقط بايد ژل آن را بر روي مقعد آرام آرام در چند دقيقه ماساژ دهيد.
همچنين شما مي توانيد برگ هاي آلوئه ورا را برش دهيد در يخچال گذاشته و سپس آلوئه ورا يخ زده را براي تسكين درد، خارش و سوزش ناشي از هموروئيد اعمال كنيد.


4. درمان هموروئيد با سركه سيب
سركه سيب سركه يكي از بهترين داروهاي موضعي براي هموروئيد است. اين ماده همچنين داراي مزاياي زيادي از قبيل سم زدايي، ساختن موهاي براق، تنظيم pH پوست آرامش بخش، حمايت از كاهش وزن، از بين بردن كانديدا، كاهش سوزش سر دل استفاده كرد.
به سادگي، از يك توپ پنبه اي استفاده كنيد و آن را در سركه سيب زده و روي ناحيه آسيب ديده قرار دهيد، مي توانيد از اين دارو براي كاهش التهاب استفاده كنيد و علائم را از بين ببريد.
گزينه ديگر اين است كه سركه سيب را در يك حمام آب اضافه كنيد.


5. درمان هموروئيد با سير
 آيا هر روز براي سلامتي از سير استفاده مي كنيد؟ اين ماده در هر آشپزخانه اي ميتواند يافت شود و شما ممكن است در مورد عملكرد آن تعجب كنيد. سير حاوي مواد معدني، اسيدهاي آمينه، گوگرد و آنزيم هاي طبيعي مانند پراكسيداز و آليناز است و همچنين شامل مواد سم زدايي، رطوبت، ضد باكتري و ضد التهابي است كه مي تواند علائم هموروئيد را بسيار كاهش دهد. گرچه سير بوي سنگيني دارد، اما مي تواند راديكال هاي آزاد را از بدن شما حذف كند، گردش خون را بهبود بخشد؛ محافظت از رگ هاي خوني و آسيب رساندن به باكتري ها. به منظور درمان هموروئيد، مي توانيد اين دستورالعمل را دنبال كنيد:
شما مي توانيد سير را رنده كنيد و با روغن نارگيل يا روغن زيتون مخلوط كنيد و در صورت نياز، مخلوط را به مقعد وارد كنيد.
همچنين سير خام يا پخته شده را هر روز براي جلوگيري از هموروئيد و بهبود سيستم ايمني استفاده كنيد.


6. درمان هموروئيد با حمام نمكي
نمك به طور معمول در زندگي روزانه استفاده مي شود و از بروز التهاب جلوگيري مي كند و تورم را بسيار كم مي كند. نمك مي تواند به شما كمك كند تا حساسيت انسولين را كنترل كنيد، سطح pH را تنظيم كنيد، كيفيت خواب، ستون فقرات آدرنالين را بهبود بخشيده، سيستم ايمني بدن قوي ميكند، وزنتان را افزايش دهيد، كمك به عملكرد تيروئيد، كمك به هيپراسمولاريتي و تعادل هورمون ها.
اما اين بدان معنا نيست كه شما مي توانيد نمك را به همان اندازه كه مي توانيد بخوريد، اگر فشار خون بالا يا بيماري كليوي داريد، براي شما محدوديت دارد. 
براي از بين بردن هموروئيد در خانه، نمك آن را به آب گرم اضافه كنيد و هر روز حمام بگيريد. اين حركت به شما حس |آرامش و دردهاي ناشي از هموروئيد را التيام ميبخشد.


7. درمان هموروئيد با چاي سياه كيسه اي
چاي يك نوشيدني سالم است، اما ممكن است برخي از مزاياي چاي كيسه اي را ندانيد. كيسه هاي چاي سياه شامل اسيد تانن است زيرا اين يك رطوبت طبيعي است كه باعث كاهش درد و تورم ناشي از هموروئيد مي شود. چگونگي استفاده از كيسه هاي چاي سياه براي درمان هموروئيد را در ادامه مطلب بخوانيد.
كيسه چاي سياه را در يك فنجان آب گرم قرار دهيد، آب را برداريد و آن را به صورت طبيعي خنك كنيد، ظرف 10 دقيقه چاي كيسه اي را در وريد هاي متورم قرار دهيد. شما مي توانيد اين روش را 2-3 بار در روز انجام دهيد.
يكي ديگر از گزينه ها استفاده از كيسه هاي چاي سرد در ناحيه مقعد است. به مدت 10 دقيقه 2-3 بار در روز براي نتايج خوب انجام شود.
8. براي درمان هموروئيد ورزش كنيد
انجام ورزش يكي از طبيعي ترين درمان هاي خانگي براي هموروئيد است كه شما بايد در خانه انجام دهيد.

اسكات يكي از تمريناتي است كه با آن ميتوانيد از هموروئيد خلاص شويد. برخي از تمرينات قلبي عروقي مي تواند به شما كمك كند. شنا، دويدن و پياده روي مي تواند گردش خون را افزايش دهد و از رشد هموروئيد جلوگيري كند. اين ساده ترين تمريناتي است كه هر روز 20 دقيقه است مي توانيد انجام دهيد. اين فعاليت هر دو باعث افزايش سلامت شما و جلوگيري از بيماري ها خواهد شد. همچنين با انجام حركات يوگا در خانه ميتوانيد هموروئيد و انواع بيماري هاي خود را بهبود ببخشيد.

9. براي درمان هموروئيد وزنتان را كم كنيد
اگر مي خواهيد خطر ابتلا به بيماري ها را كاهش دهيد، سلامتي را بهبود بخشيد و بدن كامل داشته باشيد از دست دادن وزن بسيار مهم است. چاقي كابوسي براي همه است ونه تنها مي تواند بر روي هموروئيد شما تأثير بگذارد، بلكه باعث ايجاد بيماري هاي مضر مانند بيماري هاي قلبي، فشار خون يا ديابت هم مي شود زيرا وزن بالا فشارخون شما را افزايش مي دهد. در نتيجه، از دست دادن وزن به طور طبيعي ضروري است و همچنين سلامتي شما را به طور كلي بهبود مي بخشد.

راه هاي زيادي براي از دست دادن وزن وجود دارد از جمله خوردن غذاهاي سالم، انجام تمرينات، فعال بودن، رفتن به سالن هاي ورزشي و راه هاي ديگر كه مي تواند به شما كمك كند وزن را در خانه كاهش دهيد.


10. براي درمان هموروئيد آب فراوان بنوشيد
هيدراته كردن بدن براي زندگي بسيار مهم است و براي درمان هموروئيد به نحوي خاص مفيد است. دليل اين امر اين است كه بدن شما براي زنده ماندن نياز به آب دارد و هر ارگان يا بخشي از بدن بايد براي رشد آب داشته باشد.

آيا مي دانيد كه آب بيش از نصف وزن بدن را دارد؟ شما آب زيادي از دست مي دهيد مانند رفتن به حمام، تنفس، عرق كردن، انجام تمرينات، تب و غيره. بنابراين، آبرساني يكي از داروهاي توصيه شده براي درمان خانگي هموروئيد است زيرا اين مشكل را به طور طبيعي تسكين مي دهد. آب سيستم داخلي را تميز مي كند، بدن شما را تميز مي كند، تسهيل حركات روده و دفع سريع تر مدفوع و كاهش فشار ساده ترين راه حل براي درمان اين مشكل اين است كه هر روز به اندازه كافي آب بنوشيد، حداقل 8 ليوان آب براي بزرگسالان لازم است. شما همچنين مي توانيد آب بيشتري از طريق رژيم غذايي مانند خوردن سوپ يا مايعات تامين كنيد. اگر نه، شما كم آب مي شويد و اين براي سلامتي شما مضر خواهد بود.

11. براي درمان هموروئيد غذاهاي غني از فيبر بخوريد

خوردن غذاهاي سالم يك راه هوشمند براي محافظت از سلامتي شما و اجتناب از بيماري است. در واقع غذاها شامل بسياري از ويتامين هاي حياتي، مواد مغذي و مواد معدني هستند كه براي بدن و سلول بدن شما ضروري است.
مواد غذايي غني از فيبر، داروهاي خانگي براي كمك به هموروئيد است كه بايد از آن استفاده كنيد. به طور طبيعي، همراه با درمان هموروئيد، غذاهاي غني از فيبر ميتوانند يبوست را درمان كرده و به شما كمك كنند تا مشكل را حل كنيد.
غذاهاي غني باعث كاهش ميزان مدفوع، بهبود سلامت روده، پيشرفت هضم، پاكسازي سيستم دستگاه گوارش و جلوگيري از يبوست شود.

غذاهاي غني از فيبر چيست؟
لوبيا، سيب، گلابي، آلو، پسته، گردو، بادام، دانه هاي كتان، سبزي ها و غيره هستند. بديهي است كه منبع فيبر در اطراف شما بسيار غني است و مي تواند به طور طبيعي بدون هيچ گونه دارو درمان شود.
در مواردي كه شدت تورم، خارش، سوزش، التهاب يا درد زياد باشد حتما به پزشك مراجعه كنيد. با تجويز پزشك ميتوانيد از نوع مخصوصي از پمادها و داروهاي مخصوص به آن استفاده كنيد. در برخي موارد هم نياز به عمل جراحي داريد كه با تشخيص پزشك انجام ميشود.

درمان بواسير يا هموروئيد با ليزر
اگر بيماري شما شدت داشته باشد و مجبور به عمل جراحي باشيد معمولا افراد ترجيح ميدهند روش هاي كم تهاجمي يا غير تهاجمي مثل درمان با ليزر را استفاده كنند.
در اين بخش تعدادي از مزاياي روش درمان بواسير يا هموروئيد با ليزر را نامم ميبريم:
اين روش جراحي دردناك نيست و خون ريزي هم ندارد
دوره نقاهت آن كم است بطوريكه بدون نياز به بستري ميتوانيد بيمارستان را ترك كنيد
روشي ايمن است و براي سلامتي خطري ندارد
عوارض خاصي ندارد و كمترين صدمه را به اطراف ناحيه مقعد وارد ميكند
زخم حاصل از ليزر سريع‌تر بهبود مي‌يابد و جاي زخم باقي نمي ماند
داراي درصد موفقيت بيشتري است و البته شما بايد مهارت هاي پزشكتان را هم در نظر بگيريد

منبع: www.etelanews.com

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۱۷:۱۱ ] [ مهان ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیونخرید از بانه / قیمت گوشی سامسونگقیمت گوشی آیفون / انجام پروژه متلب / چگونه جذب خود کنیم / قالیشویی در رشت  /سایت ایرونی / عکاسی صنعتی / بازی اندروید  / telegram channel subscribers / چت روم / خدمات گرافیک فیلابی / دستگاه حضور و غیاب / باران چت / سایت پیش بینی و شرط بندی فوتبالترفند بازی انفجار / اخبار جدیدکسب درآمد از بازی حکم آنلاین